Vijesti Node

14. veljače 2019.
Stjepan Piljić: "Dosta nam je bilo sukoba i svađa, moramo shvatiti da samo zajedničkim naporima možemo pokrenuti stvari"

U dvorani Hrvatskoga doma u Domaljevcu održan je predizborni skup HDZ-a BiH povodom predstojećih Prijevremenih izbora za načelnika Općine Domaljevac - Šamac koji su zakazani za 17. veljače 2019. godine.

Stjepan Piljić, kandidat HDZ-a BiH i vršitelj dužnosti načelnika općine, dao je uvid u stanje koje je zatekao u općini te upoznao nazočne sa svojim planovima koje će, unatoč okolnostima, pokušati realizirati do isteka ovoga mandata koji će trajati nepune dvije godine do redovitih Lokalnih izbora 2020.

Svjestan teške situacije u kojoj se nalazi naša općina, Stjepan Piljić je u prosincu prošle godine prihvatio mjesto vršitelja dužnosti načelnika općine Domaljevac - Šamac, ne bježeći od odgovornosti.

- Dolaskom u općinu na rješavanje je čekao ogroman broj problema, nedovršeni poslovi, sudski sporovi i tužbe, narušeni međuljudski odnosi, neplaćeni računi u visini od oko 330.000 KM, ugovorene obveze od oko 430.000 KM, istaknuo je Piljić u uvodnom izlaganju.

Piljić je naglasio da zbog ovakvog stanja, trenutno nema prostora za nove investicije općinskim sredstvima, ali zacrtan je ambiciozan plan kako bi se uložili napori i pronašla sredstva izvana za projekte koji se ne smiju više odgađati.

- Svjedoci smo zadnjih godina nekoliko teških slučajeva požara. U cilju rješavanja problema zaštite od požara, već krajem veljače imat ćemo vatrogasno vozilo na ponos naše općine, koje uz opremu za gašenje požara ima i opremu za pomaganje unesrećenim u prometnim nezgodama. Projekt je pokrenut u suradnji s Dragovoljnim vatrogasnim društvom Domaljevac-Šamac, a vrijednost vozila je oko 120.000,00 KM.

- Izgradnja vodovoda na našoj općini treba imati prioritet u godinama pred nama. Treba nam jedinstveno rješenje, zato je u prošlom mjesecu dovršena izgradnja platforme vodotornja u Kalištima, i sada nam slijedi 2. faza na izgradnji a za to nam treba oko 300.000 KM. Plan je u u 2019. godini završiti vodotoranj kako bi se u 2020. godini moglo krenuti s izgradnjom primarne vodovodne mreže.

- Sa UNDP - om je već dogovoren dovršetak izgradnje arteškog bunara na Jelasu, a po dovršetku ovog projekta u goste bi nam trebao doći veleposlanik Europske unije Wigemark, na svečanost otvorenja i dogovor oko nastavka suradnje.

Istaknut je i problem dovršetka zdravstveno rehabilitacijskog centra te neriješeno pitanje korištenja resursa tople vode. Za uspješnu realizaciju ovih projekata neophodno je ulaganje stranih investitora.

Najavio je i veću pozornost prema našim ljudima koji žive u inozemstvu, a već na ljeto ove godine planira se održavanje velikog kongresa dijaspore.

- Dosta nam je bilo sukoba i svađa, moramo shvatiti da samo zajedničkim naporima možemo pokrenuti stvari. Ruku treba pružiti svima koji su spremni raditi za interes naše općine. Moja vizija je općina bez dijeljenja ljudi, poslao je na kraju poruke zajedništva kandidat za načelnika Stjepan Piljić.

Potporu budućem načelniku Općine Domaljevac - Šamac i njegovim planovima dali su dužnosnici HDZ-a BiH na svim razinama vlasti, ali i brojni okupljeni mještani Domaljevca, Bazika i Grebnica.

(OO HDZ-a BiH Domaljevac - Šamac)

Izdvajamo

Mostar, 5. kolovoza 2020.   Poštovani,                 ...
Predsjednik HDZ-a BiH i zamjenik predsjedatelja Doma naroda Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine dr. Dragan Čović oporavio se od virusa COVID-...
Odluka predsjednika Milanovića o odlikovanju postrojbi HVO-a važan je politički čin, ne samo u kontekstu ravnopravne uloge u borbi s HV-om protiv...
Najava predsjednika Republike Hrvatske, Zorana Milanovića o odlikovanju postrojbi Hrvatskog vijeća obrane (HVO) i Ministarstva unutarnjih poslova...