Vijesti Node

19. siječnja 2023.
Ćosić: S mjesta premijera ZHŽ odlazim vedriji i optimističniji nego što sam bio kada sam došao

Nakon 13 godina koliko je proveo na čelu Vlade Zapadnohercegovačke županije Zdenko Ćosić, koji je i dopredsjednik HDZ-a BiH, tu poziciju zamijenit će onom u Domu naroda Parlamentarne skupštine BiH.

- Tijekom moje službe na mjestu premijera bilo je dosta izazovnih vremena i moj rad će objektivno ocijeniti drugi. No, ja mogu reći da odlazim vedriji i optimističniji nego što sam bio u trenutku kada sam došao na ovo mjesto, jer je tada situacija bila teška i neuređena u svakom smislu. Sve te nepravilnosti smo „popeglali”, stabilizirali smo proračun i podignuli smo razna davanja – kazao je Ćosić u izjavi za Fenu.

Po njegovim riječima, namjenska sredstva koja građani uplaćuju u županijski proračun izdvojena su na podračune i troše se isključivo namjenski, što ranije nije bio slučaj.

Također, u proteklom razdoblju osigurani su besplatni udžbenici i besplatan prijevoz za učenike, a usvojen je i Zakon o pomoći obiteljima s više djece.

- Sve u svemu, imamo jedan kontinuirani rast zaposlenosti u našoj županiji, rast izvoza, što je jako važno i zdravo gospodarstvo. Iz godine u godinu imamo porast broja gospodarskih subjekata što pokazuje da imamo stabilnu situaciju i po federalnoj statistici je vidljivo da je naša županija druga po razvijenosti u Federaciji BiH - dodao je Ćosić.

Kada je u pitanju ime njegovog nasljednika na čelu županijske vlade, Ćosić je kazao kako još ne može reći o komu se radi.

- To bi trebalo biti uskoro poznato i nakon toga većina u Skupštini daje mandat premijeru da sastavi Vladu. Premijer će biti osoba koja će imati podršku većine koju u Skupštini ZHŽ čine zastupnici HDZ-a BiH - kazao je Ćosić.

Prokomentirao je i proces uspostave vlasti na višim razinama, kazavši kako se nada da na tom putu neće biti previše zapreka.

- Živimo u takvom okruženju gdje je jako teško davati bilo kakve prognoze, ali se nadam da neće biti onakvih stresnih i teških situacija kao što je to bilo nakon izbora 2018. godine. Očekujem da će u budućnosti i tijekom ovog mandata svi konstitutivni narodi u Bosni i Hercegovini imati jednaka prava i to je jedni put prema napretku i kvalitetnijem životu - zaključio je Zdenko Ćosić u izjavi za Fenu.

Izdvajamo

  Vaša Ekscelencijo,      s velikom tugom smo primili vijest o tragičnim posljedicama razornog zemljotresa koji je pogodio...
Hrvatski narodni sabor (HNS) BiH završio je svoje današnje zasjedanje ponovnim izborom dr. Dragana Čovića za predsjednika Hrvatskog narodnog sabora...
Hrvatski narodni sabor (HNS) BiH završio je svoje današnje zasjedanje ponovnim izborom dr. Dragana Čovića za predsjednika Hrvatskog narodnog sabora...
Pred XI. zasjedanje HNS-a BiH u Domu HDZ-a BiH upriličen je susret dvojice stranačkih predsjednika i visokih političkih dužnosnika dr. Dragana Čovića...